Vietos veiklos grupės renginyje svečiavosi žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius

Spalio 22 d. Zarasų rajone lankęsis Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius savo vizitą pradėjo ūkininkės Irinos Zalubienės sodyboje. Ministras domėjosi kaip sekasi pasinaudoti Europos Sąjungos parama įgyvendinant konkrečius projektus ūkyje, kokios yra problemos, ar patenkinti ūkininkai valstybės parama, išmokų mokėjimo tvarka. Zabičiūnų kaime galvijus auginanti ūkininkė pasidžiaugė, kad ūkyje didžiausi pagalbininkai – šeima. Pasinaudojant ūkininkams teikiama parama įsigyta nauja technika, melžimo įranga. Viena problema – sena fermos stogo danga, kurią reikia neatidėliotinai keisti.

Vėliau Dusetų meno mokyklos salėje ministras susitiko su rajono ūkininkais, bendruomenių atstovais. Kartu su Žemės ūkio ministru susitikime dalyvavo ir jo vadovaujamos ministerijos bei Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) pareigūnai.

Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės (VVG) kvietimu, ministras svečiavosi Šlyninkos vandens malūno bendruomenėje. Čia vykusiame informaciniame renginyje, kurio metu buvo pristatyta vietos veiklos grupės projektas, dalyvavo ne tik vietos veiklos grupės tarybos nariai, bendruomenių pirmininkai, bet ir ūkininkai, seniūnai, Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius.

Zarasų savivaldybės VVG pirmininkas Arvydas Veikšra renginyje dalyvavusiems svečiams pristatė pagrindines Zarasų vietos veiklos grupės strategijos veiklas, reikšmingiausius rajono bendruomenių įgyvendintus projektus. Pirmininkas akcentavo, kad mokymų projekto pradžia sutampa su kvietimu teikti paraiškas vietos projektams įgyvendinti. Mokymų metu bendruomenių atstovai ne tik mokysis projektų vadybos teorijos, bet turės galimybę pildyti konkrečias savo bendruomenių paraiškas.

Renginio dalyviai turėjo daug klausimų Žemės ūkio ministrui. Juos domino Sartų žirgyno likimas, išmokos, finansinė parama ūkininkams ir panašūs klausimai. Kai kurie bendruomenių atstovai priekaištavo, kad VVG strategijos paraiškos formos sudėtingos, jas pildant kaimo žmonėms gali kilti daug klausimų ir neaiškumų.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius pasidžiaugė bendruomenių aktyvumu ir pabrėžė, kad bendruomenėms reikia ne tik mokytis, bet ir aktyviai bendradarbiauti tarpusavyje, dalintis gerąja patirtimi su kitų šalių bendruomenėmis. Tokioms veikloms ir bendruomenių iniciatyvoms lėšos (iki 10 tūkst.) numatytos Lietuvos kaimo tinkle. Reikia tik aktyviai teikti paraiškas. Ministras pažadėjo, kad esant galimybėms ateityje bus dar labiau supaprastintos paraiškų formos, kad kaimo bendruomenėms būtų paprasčiau jas rengti ir teikti vertinimui. Nacionalinės mokėjimų agentūros atstovai kvietė visus ūkininkus ir bendruomenių atstovus drąsiai kreiptis dėl visų iškilusių neaiškumų.

Renginio metu zarasiškius sveikino Rokiškio bei Ignalinos rajonų VVG atstovai. Svečiai pasidžiaugė Zarasų VVG ryžtu ir noru kuo anksčiau pradėti įgyvendinti strategiją, nes pirmiesiems visada nebūna lengva.

Susitikimo pabaigoje Šlyninkos bendruomenės šeimininkai Regina ir Stasys ministrui padovanojo jų malūne iškeptą duoną, ūkininkas J.Kuzma ministrą pavaišino medumi, o Zarasų savivaldybės VVG pirmininkas Arvydas Veikšra ministrui ir NMA atstovams įteikė dokumentų dėklus, kalendorius, informacinę medžiagą su Zarasų savivaldybės VVG atributika.

Po susitikimo svečiams buvo surengta ekskursija po Šlyninkos malūną, pristatyti tautinio paveldo patiekalai.